Въпросите, на които ще получите отговори за да започнете да прилагате получените знания незабавно са:
– защо мануалната терапия и корекциите на тазовите нарушения толкова често рецидивират, въвличайки в патологичния процес все повече органи и системи на тялото?
– има ли връзка между функционалните нарушения на органите от малкия таз и тазовите дисфункции и как да ги диагностицираме, кои критерии да изберем?
– как да открием истинската причина за асиметрията и хипермобилитета на таза и дали винаги е необходимо да го манипулираме?
– как да не навредим на пациентите ни със стандартните мануални методики?
– дали тазът е самостоятелна система със собствени функционални и топографични взаимовръзки или съставните й елементи се влияят взаимно, едновременно поддържайки или разрушавайки стабилитета и оптималната биомеханика на целия организъм?
Ще получите много отговори на този изключително динамичен и наситен авторски семинар, основан на дългогодишен опит и теоретични и практични разработки.
Ще видите с очите си и ще усетите как в ръцете ви костите на таза променят положението си под влиянието на кинезиологични мануални похвати, които веднага ще можете да приложите в вашата практика.
Това е нов поглед към патобиомеханиката на тазовите нарушения от позицията на патологични структурни, висцерални, емоционални влияния, който ще преобърне традиционната ви представа за възможности на терапевта, който използва методите на приложната кинезиология при корекции на дисфункции на таза и органите от малкия таз.
Учебната програма съдържа теоретична и практична част във всеки от трите дни на курса.
Биомеханика на тазовия регион като цяло, биомеханика на всеки от съставните му елементи: os ilium, os sacrum, symphysis pubica (които традиционно се подценяват при патобиомеханични промени на таза и не се разглеждат в методичната литература).
Критерии за визуална диагностика на патобиомеханика на таза и съставните му елементи.
Торзия на таза от мускулен, ставен, лигаментарен, дурален, вътрешно костен произход.
Етапи за диагностика и корекция.
Формиране на торзия на таза като реакция на нарушаване на функцията на органите на малкия таз
(черва, матка, пикочния мехур, простата).
Визуални критерии за скъсяване и отпускане на основните мускули на тазовия регион.
Визуални критерии на ъглови и линейни движения на полутаза.
Определяне на патогенетичната важност на патобиомеханичните промени на таза в изправено и седнало положение, в патерна на ходене.
Оценка на реакциите на тялото при гравитационо натоварване.