Select Page

 


Mодул 1.3

“Мускулно фасциални вериги на тяло и долни крайници.”

Нестабилността на ставите на гръбначния стълб и крайниците е основната причина за формиране на болкови синдроми в МСС.

Най-често това се случва поради загуба на стабилизиращата роля на МСС и формиране на патологичната активност в МФВ и претоварването на различните мускулни групи, функционални блокажи, хипермобилитет на ставите, скрити компресивни синдроми.

Основната идея е, че при формирането на модела на ходене сигналите, които получава мозъкът от срещуположните части на тялото се анализират като един общ сигнал.

Когато някоя от ставите не работи, аферентите, постъпващи от нея към мозъка ще са по-слаби от нормалните, влизащи от асоциирания лигамент.
При намаляване на активността на единия от сигналите на асоциираните лигаменти, нормалният сигнал ще се възприема от системата като свръх силен импулс.

В резултат, не увредения лигамент ще сигнализира с болков синдром, а всяко лечебно въздействие върху него само ще увеличава интензитета на болката.
В семинара са представени анатомо-физиологичните особености на биомеханиката и патобиомеханиката на мускулно-фасциалните връзки, детайлно е разработена топографията на 10 основни мускулно-фасциални вериги.

Синтезирани са изследванията на Т. Майерс, Д.Лиф, В.Янда,
J Trevell., D. Simons и са допълнени с мануално мускулно тестиране.

Представени са визуалната диагностика на неоптималната статика и динамиката за всяка от мускулно– фасциалните вериги.

Разглежда се оригиналната методика за диагностика на миофасциалните взаимовръзки между мускулните, фасциалните и лигаментарните структури, нарушенията в които често предизвикват скрити компресивни синдроми на нервните влакна и нестабилност на ставите.

Най-голямото внимание ще се насочи към корекцията на дълбоката МФВ, която осигурява напречната стабилизация на 7 диафрагми на тялото.

В семинара са представени анатомо-физиологичните особенности на биомеханиката и патобиомеханиката на мускулно-фасциалните връзки, детайлно е разработена топографията на 9 основни мускулно-фасциални вериги.

Синтезирани са изследванията на Т. Майерс, Д.Лиф, В.Янда, J Trevell., D. Simons и са допълнени с мануалното мускулно тестиране. Представени са визуалната диагностика на неоптималната статика и динамиката за всяка от мускулно– фасциалните вериги.

Подробно са осветени общите въпроси, като: анатомия, биомеханика, патобиомеханика, методиката на провеждане на тестирането.

Подробно се изучава алгоритъмът на диагностичното търсене и методите на лечебното въздействие                       ( динамично преобучаване, аутомобилизация, ПИР, ПНФ и др.) .

Какво е за Вас ”Приложна Кинезиология” ?

Георги Стоянов - Ерготерапевт

Благодаря на приложната кинезиология, която винаги държи апетита ми за любознателност и вдъхновение от работата ми.

Зоя Аспарухова - Кинезитерапевт / НСА

За мен е БИБЛИЯ, чиито ангели са всички преподаватели, начело с проф. Людмила Василева.

Георги Стоянов - гр. София

Приложна кинезиология е отлична методика за диагностика и лечение, която ти дава реална представа в най-дребни детайли къде е проблема и много добра техника за лечение, която е максималко щадяща за мен.

* ЗАДЪЛЖИТЕЛНО

15 + 15 =

Свържете се с нас

Телефони

wpChatIcon